Skip to content Skip to footer

Nuo sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo SAM įsakymas „Dėl nėštumo nutraukimo paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo”, kuris pakeitė galiojančią iki šiol nėštumo nutraukimo tvarką. Naujasis ministro įsakymas numato ir medikamentinį nėštumo nutraukimą. Preparatas būtinas tam įrašytas į VVKT   vaistinių preparatų informacinę sistemą (VAPRIS) gruodžio 27 d. „Lietuvoje nėra įstatymo, kuriuo būtų įteisinta ar tuo labiau reguliuojama nėštumo nutraukimo tvarka. Ministras šiuo atveju savavališkai tą daro ir pažeidžia valdžių padalijimo principą, teisinės valstybės principą ir t. t., čia būtų galima vardyti labai daug“, – teigia teisininkas Vytis Turonis.

„Cheminiais preparatais sukeliamas abortas, kurį ketinama įteisinti, lyg ir išlaisvintų medikus nuo tiesioginio dalyvavimo ir atsakomybę perkeltų pacientei. Bet krikščioniui profesionalui gydytojui ar farmacininkui turi būti suprantama, kad bet kuris veiksmas, siekiant nutraukti žmogaus gyvybę, nepriklausomai nuo metodo yra amoralus, – teigia gydytojas, PGF „Už žmogaus gyvybę” valdybos narys  Virgilijus Rudzinskas.

Išsamiau skaitykite S.Bendžiaus straipsnyje Medikamentinis abortas: ar gydytojams ir vaistininkams bus leista elgtis pagal sąžinę?

 

 

Add Comment